Od jakiegoś czasu popularne i pożądane stało się szukanie i korzystanie ze sposobów, które pozwalają zadbać o swoją twarz i szyję naturalnie, nieinwazyjnie i „bez skalpela”.
Czy to możliwe? Jak najbardziej.
Czy to czasochłonne albo trudne? Absolutnie nie.
Jednym z takich sposobów jest joga twarzy. Prosta i zupełnie naturalna metoda zachowania młodości i budowania dobrych nawyków urodowych.
Kiedy zaczynałam swoją przygodę z jogą twarzy, wydawało mi się, że to hasło jest znane większości kobiet. Nic bardziej mylnego.
Nadal wiele z nich słysząc połączenie tych dwóch słów, dziwi się, że coś takiego istnieje i zastanawia się, co to tak dokładnie znaczy. Na szczęście jest też grupa kobiet, która nie tylko wie, czym jest joga twarzy ale też w miarę regularnie ją praktykuje.
Jeśli wiemy, że joga to ćwiczenia ciała. Rozszyfrowanie nazwy joga twarzy staje się banalnie proste i oczywiste.
Nie do końca… Choć na pewno duży udział w jej powstaniu ma kultura Wschodu, w której kobiety, od wczesnych lat młodości, wykonują codzienne automasaże twarzy. Znają też punkty akupunkturowe, czyli miejsca na twarzy połączone z organami i układami w ciele. Ich uciskanie pobudza krążenie krwi i limfy.
Te „zabiegi” w połączeniu z odpowiednią dietą i pielęgnacją twarzy, dają doskonałe efekty widoczne gołym okiem.
Bardzo często nazywana inaczej naturalnym liftingiem.
Jednocześnie jest to najlepszy sposób na zachowanie jak najdłużej młodego wyglądu twarzy, który doskonale wpisuje się w nurt „slow ageing”.
Jogę twarzy ćwiczą głównie kobiety, ponieważ to właśnie im najbardziej zależy na dobrym wyglądzie. Biorąc pod uwagę, jakie efekty możesz uzyskać dzięki regularnym ćwiczeniom twarzy, jest doskonała dla każdej kobiety, która:
👉 ma już widoczne zmarszczki i chce je spłycić lub usunąć,
👉 ma bruzdy, które mogą stać się mniej widoczne,
👉 chce poprawić koloryt skóry,
👉 potrzebuje usunąć obrzęki i zastoje limfatyczne z twarzy,
👉 chce poprawić owal twarzy,
👉 chce usunąć drugi podbródek,
👉 jest młoda a jednocześnie przekonana, że warto i można zadbać o swoją twarz profilaktycznie.
Na początku polecam Ci ćwiczyć przed lustrem, żeby mieć pewność, że na pewno dobrze wykonujesz ćwiczenie prawidłowo. Obserwując swoje odbicie w trakcie ćwiczeń, może kontrolować czy na przykład nie napinasz czoła (to bardzo częste przy początkowych ćwiczeniach).
W trakcie ćwiczeń pamiętaj o oddychaniu (głęboko, do brzucha, używając przepony). Zwracaj również uwagę na postawę ciała. Bądź uważna, czy przypadkiem nie napinasz mięśni pleców i karku (jeśli to zauważysz, od razu skoryguj)
Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, chociażby raz dziennie jedno lub dwa ćwiczenia, na pewno zauważysz efekty swojego zaangażowania.
✅ Poprawi się koloryt skóry, 🚫 znikną obrzęki, a twarz zdecydowanie się wyszczupli. 👧🏼 Zmarszczki i bruzdy zauważalnie się wygładzą, podniesie się owal twarz i zniknie drugi pobródek.
Czy mogę powiedzieć Ci, ile czasu musi dokładnie upłynąć, żeby to zobaczyć? Nie. Ponieważ efekty zależą od wielu czynników, kondycji i wieku skóry oraz całościowego stylu życia. Musisz wiedzieć jedynie, że im więcej robisz rzeczy dobrych dla siebie, swojego zdrowia i urody, tym szybciej zauważysz zmiany na plus.
To zalecenie dotyczy nie tylko jogi twarzy, ale jakichkolwiek innych ćwiczeń, automasażu czy gimnastyki twarzy:
Już wiesz, że joga twarzy wymaga jedynie kilku minut dziennie. Możesz ją ćwiczyć, gdziekolwiek jesteś, często nawet przy okazji innych czynności, np. jazda samochodem czy oglądanie filmu. Jedynie kwestią czasu jest, kiedy zobaczysz efekty w lustrze i usłyszysz od bliskich to budujące i przyjemne zdanie, które brzmi „Wyglądasz jakoś inaczej, lepiej”.